BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemABD'de senatörlerden Kaşıkçı mektubu: CIA bildiklerini açıklasın----

ABD'de senatörlerden Kaşıkçı mektubu: CIA bildiklerini açıklasın

ABD'de senatörlerden Kaşıkçı mektubu: CIA bildiklerini açıklasın
04 Mart 2020 - 08:20 www.finansgundem.com

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) kıdemli Cumhuriyetçi ve Demokrat kongre üyeleri Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine dair CIA'in elindeki bilgileri paylaşması taleplerini bir kez daha ortak mektupla Trump'a ilettiler.

Wasington Post gazetesinde de zaman zaman yazılar kaleme alan Kaşıkçı'nın Ekim 2018'de İstanbul'daki Suudi Arabistan konsolosluğunda öldürülmesi emrini Prens Muhammed Bin Salman'ın bizzat verdiğine dair CIA'in elinde somut deliller olduğu öne sürülüyor.

Bir şey yapmazsak gazeteciler için av sezonu başlar

İstihbarat Komitesi'ndeki demokrat senatörlerden Ron Wyden şunları söyledi:

"Eğer ülkemiz, dostlarımız ve müttefiklerimiz barbarca bir eylem karşısında hiçbir şey yapmadan durursa bu dünyaya çok yanlış bir mesaj olur. Her yerde gazeteciler için av sezonu başlar."

Riyad Kaşıkçı'nın ölümüne ilişkin sorumluluğu kabul etmiş ancak Prens Bin Salman'ın olaylarla ilgisi olduğu iddiaları reddetmişti.

Partiler üstü tavır var ancak Trump engel oluyor

ABD'de Suudi Arabistan konusunda gerek Kaşıkçı cinayeti gerek ülkede yaşanan temel insan hakları ihlalleri gerekse Yemen'de yaşananlar nedeniyle partiler üstü bir pozisyon oluşmuş durumda.

Ne var ki, Trump yönetimi talep edilen politikaların Kongre'den geçmesine engel oluyor. Bunun arkasındaki sebeplerden birinin ABD ile Suudi Arabistan arasında yüz milyar doları aşan silah ticareti olduğu düşünülüyor.

Sanders başkan olursa pek çok gizli bilgiyi açıklayabilir

Trump'ın başkanlık yarışında en ciddi rakiplerinden Demokrat Bernie Sanders, koltuğa oturması halinde bu ve benzeri olaylara ilişkin bilgileri kamuoyu ile paylaşacağını seçim kampanyasında ifade ediyor.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)