BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemABD'de salgının ailelere olan faturası araştırıldı----

ABD'de salgının ailelere olan faturası araştırıldı

ABD'de salgının ailelere olan faturası araştırıldı
14 Ekim 2021 - 19:55 www.finansgundem.com

ABD'de yapılan bir anket, delta varyantının zirveye çıktığı geçen aylarda ailelerin yüzde 38'inin finansal sıkıntı çektiğini, yaklaşık beşte birinin ise Kovid-19 salgını nedeniyle ciddi sağlık problemlerini ertelemek zorunda kaldığını ortaya koydu

National Public Radio'nun (NPR) Robert Wood Johnson Vakfı ve T. H. Chan Kamu Sağlığı Okulu ile gerçekleştirdiği anket, geçen aylarda ABD'de ailelerin yüzde 38'inin ciddi finansal sıkıntılar yaşadığını gösterdi.

Ankette katılımcıların yüzde 67'si devletten finansal yardım aldığını, geliri 50 bin doların altında olan ailelerin yüzde 59'u yardıma rağmen finansal sıkıntı çektiğini belirtti.

Ailelerin yüzde 19'u Kovid-19 döneminde tüm birikimlerini kaybettiğini, yüzde 27'si ise kirasını ödemekte zorlandığını bildirdi.

Ankete katılanların yüzde 18'i salgın nedeniyle aile üyelerinin ciddi sağlık problemlerini ertelemek zorunda kalırken, bunların yüzde 76'sı bu nedenle olumsuz sonuçlarla karşılaştı.

Anket, salgının eğitim alanındaki etkisini de gözler önüne serdi.

Ankete katılan çocuklu ailelerin yüzde 69'u çocuklarının eğitimlerinin geri kaldığını, bu ailelerin yüzde 70'i ise bu yıl çocuklarının eğitim kayıplarını giderebileceklerine inanmadıklarını ifade etti.

Ailelerin yüzde 20'si işe giderken çocuklarına bırakabilecekleri bir yer bulmakta zorlanırken, çocuklu ailelerin yüzde 23'ünün ise evlerinde hızlı internetin bulunmadığı vurgulandı.

Anket 2 Ağustos-7 Eylül arasında 3 bin 616 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye'ye, Paris İklim Anlaşması için 3,1 milyar euro kredi verilecek

 

DSÖ açıkladı, ölümler 10 yıl içinde ilk defa arttı

 

Biden, Roma, Vatikan ve Glasgow'a ziyaret gerçekleştirecek

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)