BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakABD'de MBA endeksleri artış gösterdi----

ABD'de MBA endeksleri artış gösterdi

ABD'de MBA endeksleri artış gösterdi
03 Şubat 2021 - 15:10 www.finansgundem.com

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan piyasa endeksi yüzde 8,1 artışla 981,1 puan oldu

MBA'nın haftalık yayımladığı ve Foreks’in paylaştığı rapora göre, satın alma endeksi yüzde 0,1 artışla 334,6 puan olurken,  refinansman endeksi yüzde 11,4 artışla 4.746,2 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 2,92 (Önceki yüzde 2,95), 15 yıllık yüzde 2,44 (Önceki yüzde 2,43), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,88 (Önceki yüzde 2,60), 30 yıllık jumba faizi yüzde 3,12 (Önceki yüzde 3,17) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya da refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satın alma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge olarak kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 29 Ocak ile sona eren haftayı kapsıyor.

İngiltere'de hizmet PMI'da son 8 ayın en sert daralması

 

İki CEO arasındaki görüşme Clubhouse’a izdiham yarattı

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)