BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemABD Başkanı Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektuplu davet----

ABD Başkanı Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektuplu davet

ABD Başkanı Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektuplu davet
26 Mart 2021 - 23:15 www.finansgundem.com

Biden, Erdoğan'ı 22-23 Nisan'da çevrimiçi yapılacak İklim Zirvesi'ne davet etti. Davet için Erdoğan'a mektup gönderen Biden, mektupta, Kovid-19 salgınından etkilenen Türk vatandaşlarının, ailelerinin ve tüm halkının acısını paylaştığını söyledi.

ABD'de başkanlık görevini devralmasından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile temas kurmayan ABD Başkanı Joe Biden mektup gönderdi. Joe Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdiği mektupta, koronavirüs salgınından etkilenen Türk vatandaşlarının, ailelerinin ve tüm halkının acısını paylaştığını söyleyerek 22-23 Nisan'da çevrimiçi gerçekleştirilecek iklim temalı Liderler Zirvesi'ne davet etti.

"İYİ DİLEKLERİMİ İLETİYORUM"

"Sayın Cumhurbaşkanı" hitabıyla başlayan mektupta, Biden "Size ve Türkiye Cumhuriyeti halkına en iyi dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

"İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİ GÖZDEN KAÇIRMAYALIM"

Koronavirüs salgınına karşı ortak mücadeleyi sürdürürken iklim değişikliği tehdidini gözden kaçırmamak gerektiğini belirten Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 22-23 Nisan'da çevrimiçi gerçekleştirilecek iklim temalı Liderler Zirvesi'ne davet etti.

Biden, zirvenin, iklim krizine karşı ortak çabalar konusunda dünyanın en büyük ekonomilerinin liderlerini ve diğer küresel paydaşları bir araya getireceğini belirtti.

40 DEVLET BAŞKANI DAVET EDİLDİ

Biden'ın davet ettiği 40 dünya lideri listesinde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Çin Devlet Bakanı Şi Cinping, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İngiltere Başbakanı Boris Johnson gibi isimler yer aldı.

FOSİL YAKITLAR ELE ALINACAK

22 ile 23 Nisan tarihlerinde ABD öncülüğünde düzenlenecek olan görüşmelerde, fosil yakıt kullanımı nedeniyle oluşan kirliliği önlemeye yönelik küresel çabalar ele alınacak.

Bir yetkili, görüşmeler konusunda Washington'un kendi ortaklarının dışındaki tarafları kasten çağırdığını belirtti.

Yetkili, "Bu listede önde gelen aktörler var ve (bu davet) bazı önemli, çetin konuşmalarla alakalı. Bu konunun tüm dünya için ne kadar önemli olduğu göz önüne alarak, bu konuyu konuşmaya ve üst düzeylerde müzakere etmeye istekli olmamız gerekiyor" dedi.

BİDEN İKTİDARA GELİNCE ABD İKLİM ANLAŞMASINA GERİ DÖNMÜŞTÜ

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Haziran 2017'de ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çekileceğini duyurmuş, 4 Kasım 2019'da ise resmi olarak anlaşmadan ayrılmıştı. Biden'ın iktidara gelmesiyle Washington, anlaşmaya tekrar dahil olmuştu.

BioNTech aşısından güzel haber

İran ve Çin'den 25 yıllık iş birliği anlaşması

Halkbank'ın temyiz duruşmasının tarihi belli oldu