BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAB göçmen krizini yönetmek için olağanüstü tedbirler alacak----

AB göçmen krizini yönetmek için olağanüstü tedbirler alacak

AB göçmen krizini yönetmek için olağanüstü tedbirler alacak
01 Aralık 2021 - 17:49 www.finansgundem.com

Avrupa Birliği Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, Polonya, Letonya, Litvanya'nın Belarus sınırındaki göçmen krizini yönetmesi için olağanüstü ve geçici tedbirler alındığını duyurdu

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas ve AB Komisyonunun içişlerinden sorumlu üyesi Ylva Johansson, AB-Belarus sınırındaki durumla ilgili ortak basın toplantısı düzenledi.

Margaritis Schinas, Belarus'tan yönelen hibrit saldırı karşısında Polonya, Letonya, Litvanya'nın faydalanacağı "olağanüstü ve geçici" önlemler alındığını duyurdu.

Buna göre, acil göç ve sığınma yönetimi prosedüründe, AB vatandaşı olmayan, AB'ye düzensiz olarak Belarus üzerinden giriş yapan ya da sınırda bulunan kişiler için 6 ay için geçerli olacak bazı kurallar getirildi.

Basitleştirilmiş ve daha hızlı ulusal prosedürler

Söz konusu üç üye ülke, sığınma başvuruları için kayıt süresini 3 ila 10 günden 4 haftaya çıkarabilecek, başvuruları en az 16 hafta içinde sonuçlandırabilecek.

İlgili üye ülkeler, bu bağlamda uluslararası koruma başvuruları reddedilen kişilerin iadesi de dahil olmak üzere, geri dönüş prosedürlerinde basitleştirilmiş ve daha hızlı ulusal prosedürler uygulayabilecek.

Johansson da "Bugün, sınırlarımızı ve insanları korumak için, bu acil durumu insan haklarından ödün vermeden yönetmeleri için, üye devletlere esneklik ve destek veriyoruz. Bu, söz konusu üye ülkelerin sığınma hakkını tam olarak desteklemesine ve mevzuatını AB müktesebatına uyumlu hale getirmesine izin vermelidir." ifadelerini kullandı.

AB'den flaş 'zorunlu aşı' açıklaması

 

AB'den açıklama: Sınır operasyonlarında Frontex destek verecek

 

AB'den 300 milyar euro yatırım planı

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)