BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemRekabet Kurulu 6 şirketin savunmasını aldı----

Rekabet Kurulu 6 şirketin savunmasını aldı

Rekabet Kurulu 6 şirketin savunmasını aldı
18 Eylül 2018 - 19:25 www.finansgundem.com

Rekabet Kurulunca, hakkında soruşturma yürütülen 6 enerji şirketinin sözlü savunması alındı

Rekabet Kurulu, Başkan Ömer Torlak başkanlığında toplandı. Torlak, toplantının açılışında, Bereket Enerji Grubu AŞ, Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ, ADM Elektrik Dağıtım AŞ, Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ, GDZ Elektrik Dağıtım AŞ ve GDZ Enerji Yatırımları AŞ'nin çeşitli eylem ve davranışlarla bağımsız tedarikçilerin faaliyetlerini zorlaştırmak, tüketicilerin kendi tedarikçisini seçme hakkını engellemek suretiyle rekabeti ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik soruşturma açıldığını anımsatarak, sözü soruşturma heyetine bıraktı.

Heyet temsilcisi, soruşturma sonucunda, GDZ Elektrik Dağıtım, ADM Elektrik Dağıtım, Gediz Elektrik Perakende Satış ve Aydem Elektrik Perakende Satış'ın eylem ve uygulamaları yoluyla ilgili pazarda hakim durumlarını kötüye kullandığı tespit edildiğinden, söz konusu şirketlere para cezası verilmesi ve şirketlerin rekabet ihlali niteliğindeki uygulamalarına son vermesi gerektiği, öte yandan Bereket Enerji ile GDZ Enerji Yatırımları'na ise para cezası verilmesine yer olmadığı kanaatine ulaşıldığını kaydetti.

Savunmanın son kısmı ilgili firmaların talebi üzerine gizli oturumda dinlendi.

Kurul, soruşturmaya ilişkin nihai kararını 3 Ekim'de açıklayacak. Kararın daha erken alınması durumunda Rekabet Kurumunun internet sitesinden duyuru yapılacak.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)