BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem3 milyon girişimin tüm verisi GBS’de----

3 milyon girişimin tüm verisi GBS’de

3 milyon girişimin tüm verisi GBS’de
20 Eylül 2014 - 07:32 www.finansgundem.com

3 milyon girişimin verileri Girişimci Bilgi Sistemi’nde (GBS) birleştirildi

Türkiye’de 3 milyon girişimin verileri, sanal kodlarla ve firma bazında eşleştirme yöntemiyle Girişimci Bilgi Sistemi’nde (GBS) birleştirildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gelir İdaresi , SGK,  KOSGEB, TÜİK, TPE ve  TÜBİTAK verilerini GBS’de bir araya getirdi.
 
GBS’nin faaliyete geçmesi nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’de yerleşik ticari kazanç üreten tüm girişimlerin GBS içerisinde yer aldığını kaydetti. Işık, bütün firmaların aktif, net satış, kar ve borçluluk gibi mali yapılarının, sanayi işletmelerinin kapasitelerinin ürün bazında, firmaların fiili üretimlerinin, ithalat ve ihracat değerlerinin, herhangi bir ilin hangi ilden mal satın alıp sattığının da bilineceğine işaret etti. Yaklaşık 500 veriyi ölçek, sektör, bölge ve teknoloji düzeyine göre raporladıklarını anlatan Işık, GBS’nin sanayi envanterinden çok daha ileri bir veri tabanı olduğunu vurguladı.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)