BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem3. havalimanı yılda 200 milyon insana hizmet edecek----

3. havalimanı yılda 200 milyon insana hizmet edecek

3. havalimanı yılda 200 milyon insana hizmet edecek
30 Mayıs 2018 - 12:14 www.finansgundem.com

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "İstanbul'da Atatürk Havalimanı şimdi 60 milyonun üstünde insana hizmet ediyor. Şimdi yeni havalimanının inşaatı devam ediyor o da yılda 200 milyon insana hizmet edecek." dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, partisinin Susuz ilçesindeki seçim irtibat bürosunun  açılışında yaptığı konuşmada, vatandaşların ramazan ayını tebrik etti.

Susuz ilçesinin su sorununu çözdüklerini belirten Arslan, "Şehrin grup  köy yollarını asfaltladık. Elbette ki ilçenin içerisinde yeni okullar,  çocuklarımız için yeni imkanlar dahil birçok proje yaptık, yapmaya devam  edeceğiz. Susuz'un köylerinin hepsinin ihtiyaçlarını gidermek adına buralar  birçok hizmet götürüyoruz. Susuz, Kars arası başlanan sıcak asfaltın tamamlanması  çok az kaldı. Kimsenin şüphesi olmasın bu hizmet kervanı yürüyecek. Biz sizin  dertlerinizle dertleniyoruz." diye konuştu. 

"Recep Tayyip Erdoğan demek, proje adamı demek"

Bakan Arslan, tüm bu hizmetleri yaparken güç aldıkları yerin millet  olduğunu vurgulayarak, milletin desteğiyle her zaman Türkiye için güçlü  olacaklarını ve hizmetleri getirmeye devam edeceklerini bildirdi.

24 Haziran'da önemli bir seçime gidileceğine değinen Arslan,  "Cumhurbaşkanımız çıktı seçim beyannamesini açıklarken hep projelerden bahsetti,  çünkü yaptıkları yapacaklarının teminatı, çünkü Recep Tayyip Erdoğan demek, proje  adamı demek, büyüme, kalkınma, gelişme demek." diye konuştu.

Bu günlerde ulusal ve uluslararası medyada CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nun 2001'de Sabiha Gökçen havalimanı için "uçağın inmediği yere  havalimanı yapan başka bir ülke gördün mü" ifadelerinin dolaştığını aktaran  Arslan, şunları söyledi:

"O zaman Kemal Kılıçdaroğlu bu sözleri söylerken kendine göre  haklıydı, niye ? Çünkü 2001'de AK Parti yoktu, AK Parti ile şahlanan bir ülke  yoktu. İşte onu hesaba katmadığı için Recep Tayyip Erdoğan geldikten ve hava yolu  halkın yolu olacak dedikten sonra neler oldu. Kars'a bir yılda 40 bin kişi  havayoluyla gelirken şimdi 500 bin kişi geliyor. Türkiye'de yılda 35 milyon kişi  havayolunu kullanırken şimdi 200 milyon kişi kullanıyor."

"3. havalimanı 200 milyon insana hizmet edecek"

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın bu kadar büyüyüp gelişeceğinin  Kılıçdaroğlu'nun aklına gelmediğini vurgulayan Bakan Arslan, "İstanbul'da Atatürk  Havalimanı şimdi 60 milyonun üstünde insana hizmet ediyor. Şimdi yeni  havalimanının inşaatı devam ediyor o da yılda 200 milyon insana hizmet edecek.  Onların aklından, hayalinden geçmiyordu ve ne ' 3. havalimanına gerek yok'  diyorlardı. Sadece geçen sene Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 8,9 milyar dolarlık  dolaylı veya direkt ekonomimize katkı yapılmış, onların akıllarından bu  rakamların geçmesi mümkün değildi." ifade ini kullandı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin Kanal İstanbul  Projesi'ni yaptırmayacaklarını söylediğini aktaran Arslan, CHP'nin daha önce  birçok projeye karşı çıktığına işaret etti.

"Bu projeleri yapmazsa illerimiz nasıl kalkınacak"

Bakan Arslan, "E be kardeşim, bunları yaptırmazsan Türkiye, Avrupa ve  Asya arasında köprü olmazsa, bu köprüden kaynaklı Kars-Bakü-Tiflis Projesi  yapılmazsa bu bölgenin insanı nerede iş bulacak, nerede istihdam bulacak, bu  iller nasıl kalkınacak?" dedi.

AK Parti hükümetlerinin son 15 yılda büyük yatırımlara imza attığını  kaydeden Arslan, şu görüşlerini paylaştı:

"Sadece AK Parti hükümeti döneminde yaptığımız yatırımlardan kaynaklı  gayrisafi yurt içi hasılaya etkimiz şu. 15 yılda 286 milyar dolarlık yatırım  yapmışız ve gayrisafi yurt içi hasılanın yüzde 3'ü sadece bizim yaptığımız  işlerden kaynaklı. İşte eğer bu projeleri durdurursanız, bu rakamları da  durdurmuş olursunuz. 2016 yılında da gayrisafi yurt içi hasılaya etkimiz 32  milyar dolar. Düşünün IMF'nin kapısında 100 milyon borç alabilmek için dilenen  bir ülkeden, sadece ulaştırmayla ilgili bir sene içerisinde oluşturulan gayrisafi  yurt içi hasılaya etkisi 32 milyar dolar olan bir ülke haline geldik. Biz ne  yapacağız, tekrar bunlardan vaz mı geçeceğiz?" 

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)