BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara Piyasa"2035 yılında küresel enerji talebi yüzde 30 artacak"----

"2035 yılında küresel enerji talebi yüzde 30 artacak"

2035 yılında küresel enerji talebi yüzde 30 artacak
25 Ocak 2017 - 21:57 www.finansgundem.com

BP Grubu Üst Yöneticisi Dudley: Küresel enerji ortamı değişiyor. Hızlı büyüyen gelişen ekonomiler geleneksel talep merkezlerinin yerini alıyor

British Petrol eum (BP) 2035 yılı itibarıyla küresel enerji talebinin yaklaşık yüzde 30 oranında artmasının beklendiğini açıkladı.

BP'nin "Enerji Görünümü" raporunda küresel enerji talebinin gelişen piyasalardaki yükselen refah seviyesinin etkisiyle 2035 yılı itibarıyla yüzde 30 oranında artmasının beklendiği belirtildi.

Raporda teknolojik gelişmeler ve çevresel endişeler nedeniyle sektördeki enerji skalasının değişim gösterdiği, buna rağmen Petrol , doğalgaz ve kömürün 2035 yılına kadar temel enerji kaynakları olarak kalmaya devam edeceği vurgulandı.

Doğalgaz sektörünün Petrol ve kömür sektörlerine kıyasla daha hızlı bir büyüme gösterdiği, sıvılaştırılmış gaz (LNG) sektörünün ise küresel doğalgaz sektörünün itici gücü olmasının beklendiği ifade edildi.

Petrol ün ise talebin yavaşlamasına rağmen büyüme gösterdiği, küresel kömür tüketiminin ise yakın zamanında zirve seviyesini gördüğü kaydedildi.

Raporda, yenilenebilir enerjinin tüm enerji sektörü içerisinde en hızlı büyümeyi kaydederek son 20 yılda yaklaşık dört kat büyüdüğü aktarıldı.

Konuya ilişkin olarak değerlendirmede bulunan BP Grubu Üst Yöneticisi Bob Dudley, "Küresel enerji ortamı değişiyor. Hızlı büyüyen gelişen ekonomiler geleneksel talep merkezlerinin yerini alıyor. Teknolojik gelişmeler ve çevresel faktörlerle enerji karışımında kaymalar yaşanıyor. Endüstrinin değişen enerji ihtiyaçlarına cevap vermek için uyum sağlamaya her zamankinden fazla ihtiyacı var." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)