BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve Hayat18 yaş altına BES imkanı sağlayan teklif kabul edildi----

18 yaş altına BES imkanı sağlayan teklif kabul edildi

18 yaş altına BES imkanı sağlayan teklif kabul edildi
21 Mayıs 2021 - 00:48 www.finansgundem.com

Bireysel Emeklilik Sistemi'ni güçlendirmeye yönelik kanun teklifi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi

Sigortacılık ve Diğer Alanlara ilişkin Kanunlarda ve bir Kanun Hükmünde Kararname Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda görüşülerek kabul edildi. Teklifle, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin adı ‘Finansal İstikrar Komitesi' olarak değiştirilerek, yeniden yapılandırılıyor.

'EN FAZLA 5 SİGORTALI' ŞARTI

Teklife göre, mikro ve küçük ölçekli işletmeler, likidite sıkıntısını karşılamak ve istihdamı desteklemek için ilave olarak istihdam ettikleri sigortalılar için ödemeleri gereken sigorta primlerini, 30 Haziran 2022 tarihine kadar kullandıkları kredi faiz veya kar payı bakiyesinden düşürebilecek. Sağlanan kredi faiz veya kar payı desteği, destek kapsamına giren sigortalılar için 12 ay süreyle uygulanacak. Bu madde kapsamına giren iş yerleri ilave olarak işe aldığı en fazla beş sigortalı için bu destekten yararlanacak. Ebeveynler, 18 yaşını tamamlamamış çocukları adına BES'te birikim yapabilecek.

ÇEKLERİN İBRAZ SÜRESİ, 31 MAYIS 2021'E KADAR DURACAK

İbraz süresinin son günü 30 Nisan 2021 ile 31 Mayıs 2021 (bu tarihler dahil) tarihleri arasına isabet eden veya ibraz süresi bu tarihler arasında başlayan çeklerin ibraz süresi, 31 Mayıs 2021'e kadar duracak. Siyasi partilerin aynı hesap döneminde edindiği taşınmazların değeri bin 500 lirayı geçmesi halinde Anayasa Mahkemesi'ne bildirimde bulunacak.

18 yaş altı BES'in detayları

 

18 yaş altına BES komisyondan geçti

 

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • azmi22 Mayıs 2021 13:13

    Toplanan paralar akılcı ve yararlı yerlere kullanılsa bari

  • MHP li 21 Mayıs 2021 11:08

    Adamlara para lazım ülkenin tüm kaynaklarını tükkettiler. yetmimiyormuş gibi geleceğimizi de borçlandırdılar. MHP artık kendini AKP, Saray ve Bahçeli bermuda üçgeninden kurtararak gerçek benliğine dönmelidir.