BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem14 Aralık operasyonu için şok açıklama----

14 Aralık operasyonu için şok açıklama

14 Aralık operasyonu için şok açıklama
18 Aralık 2014 - 14:11 www.finansgundem.com

Hidayet Karaca'nın avukatı Fikret Duran "müvekkilim tutuklanacak" açıklaması yaptı

14 Aralık soruşturması kapsamında gözaltında bulunan 16 kişi sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adliye Sarayı'na getirildi. Şüphelilerin sorguları sürerken, bir grup destek için Türk Bayraklarıyla adliye önünde toplandı. Bazı kadınlar Kuran-ı Kerim okurken, bazıları da Soruşturma aleyhine yazılar bulunan dövizler taşıdı. Kalabalık Adliyenin karşısındaki meydanda toplanırken Adliye önünde toplanmalara polis izin vermiyor.

KURGU YAPILMIŞ, HİKAYE YAZILMIŞ VE KUMPAS KURULMUŞ   

Adliye önünde açıklama yapan Hidayet Karaca'nın avukatı Fikret Duran, darbe dönemlerini andırır, sıkıyönetim uygulamalarıyla karşı karşıya olduklarını belirterek, “Bir takım siyasi aktörler tarafından bu soruşturmanın gazetecilik faaliyeti ile ilgili olmadığı ifade ediliyor. Bu soruşturmanın başlangıcı 2014 yılının ekim ayı. Bir maille gelen 'tahşiyeciler' diye adlandırılan örgütün mensuplarınca emniyet müdürlüğüne gönderilen bir maille başlatılan bir soruşturma. Soruşturmada Fetullah Gülen'in bir konuşmasına, akabinde Samanyolu TV'de yayınlanan bir diziye ve bazı köşe yazarlarının yazılarına atıf yapılıyor. Sonra emniyetin operasyonu ile bağlantı kuruluyor. Ve bombalar üzerinde polislerin parmak izi olduğu iddia ediliyor" dedi.

MÜVEKKİLİM TUTUKLANACAK

Avukat Duran mahkeme sorgusu devam ederken çarpıcı bir iddiada bulunarak, "Hiç kimsenin tereddütü olmasın, bugün buradan tutuklama çıkacak. Müvekkilim Hidayet Karaca Tutuklanacak " dedi. Duran, “Bir kurgu yapılmış, hikaye yazılmış ve kumpas kurulmuş. Önce medya, istihbarat kaynaklarına dayandırılarak haberleştiriliyor, akabinde özel kurulmuş ekibin operasyonları geliyor" diye konuştu.  Kalabalığın adliye önündeki bekleyişi sürüyor.
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • cesur yürek18 Aralık 2014 18:44

    Fazla haşhaştan başım dönmüş adımı hatırlayamadım. Gerçi devlet içine yerleşmiş abileriniz kolayca bulabilir kimliğimi, yıllardır dinliyorlar zaten… Öte yandan, madem sizin ekip cesaret konusunda iddialı, hapiste şişe çevirmece oynayıp cesaret mi ceza mı diye sorsunlar birbirlerine. Ayrıca, “biz nerde hata yaptık, siyasal ve yasal sorumluluk olmadan devleti yönetme hevesi nasıl kursağımızda kaldı, milletin güvenine ihanet etmek ne demek” gibi sorular da faydalı olur…

  • cemil topçu18 Aralık 2014 17:31

    haşhaş cı derken cesaretle ismini yazsaydın

  • ezberden konuşanlar18 Aralık 2014 16:15

    avukat bey, haşhaşçıların yıllardır yaptıklarını ezberlemiş anlaşılna. aynen tekrar ediyor