BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem1 trilyon doları yöneten isim: Batırdım----

1 trilyon doları yöneten isim: Batırdım

1 trilyon doları yöneten isim: Batırdım
23 Nisan 2020 - 17:51 www.finansgundem.com

Norveç’in 1 trilyon dolarlık ulusal varlık fonundan istifa eden Yngve Slyngstad, yaptıklarından dolayı çalışanlarından özür diledi

FINANSGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Norveç ulusal varlık fonunun istifa eden CEO’su Yngve Slyngstad, eski çalışanlarına mektup gönderdi.

Bloomberg News’te yer alan habere göre çalışanlarını hayal kırıklığına uğrattığını kabul eden Slyngstad, Norges Bank’ın itibarını ve organizasyon kültürünü zedelediği için üzgün olduğunu söyledi.

Slyngstad, Philadelphia'dan Oslo'ya giderken Nicolai Tangen tarafından kiralanan bir uçak gittiği öğrenilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Olay hafta sonu Norveç medyasında genişçe yer aldı.

Slyngstad’ın geçtiğimiz Ekim ayında görevinden çekilme kararı alması sonrasında, uçuşun parasını ödeyen AKO Capital’in kurucusu Nicolai Tangen bu göreve gelmişti. Tangen’in hızlı yaşam tarzı Norveç medyasında eleştirilerin hedefi olmuş, tüm ulusun birikimlerini korumaya uygun biri olmadığı söylenmişti.

Tangen’in CEO oluşu, bunlara ek olarak fonun seçim süreci hakkındaki endişeleri de gündeme getirdi. Varlık fonu yönetimi her ne kadar Slyngstad’ın halefini seçmede karar sürecinin hiçbir aşamasında yer almadığını söylese ve uçuşun pozisyonun açılıp açılmayacağı belli olmadan çok uzun zaman önce olduğunu belirtse de bu endişelerin yatışmasına çözüm olmadı.

Norveç'in 1 trilyonluk fonu ağır hasar aldı

Fitch’e göre varlık rasyosu düzenlemesi sıkıntı yaratacak

 

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)