BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-Magazin1 milyar dolarlık hindi yenecek----

1 milyar dolarlık hindi yenecek

1 milyar dolarlık hindi yenecek
25 Kasım 2016 - 06:47 www.finansgundem.com

ABD'de "Şükran Günü" dolayısıyla bu yıl 1 milyar doların üzerinde harcama yapılarak yaklaşık 45 milyon hindinin satılması öngörülüyor

ABD'de "Şükran Günü (Thanksgiving Day)" kapsamında geleneksel olarak yenilen hindilerin bu yılki toplam maliyetinin 1 milyar doların üzerinde olması bekleniyor.

Bugün başlayan Şükran Günü, 27 Kasım Pazar günü sona erecek. Nüfusu 324 milyon olan ABD'de, yaklaşık 275 milyon kişinin, yani ABD nüfusunun yüzde 85'inin, Şükran Günü'nde hindi yemesi bekleniyor.

Amerikan Çiftlik Bürosu Federasyonu (AFBF), bu yıl 7,25 kilogram ağırlığındaki bir hindinin ortalama fiyatının 22,74 dolar olduğunu belirtti. AFBF ayrıca, 10 kişilik bir Şükran Günü masasının toplam maliyetinin ortalama 49,87 dolar olmasını öngörüyor.

Şükran Günü dolayısıyla bu yıl yaklaşık 45 milyon hindinin satılması, satın alınan hindilere de toplam 1 milyar 23 milyon dolar harcama yapılması bekleniyor.

Amerikan Otomobil Birliği'nin (AAA) verilerine göre, yaklaşık 48 milyon Amerikalı, aile üyeleri, akrabaları veya arkadaşlarıyla birlikte olmak için Şükran Günü'nde en az 50 mil (80,5 kilometre) yol katedecek.

'KARA CUMA'DA DA TÜKETİCİLERİN YÜZDE 74'ÜNÜN ALIŞVERİŞ YAPMASI BEKLENİYOR

Bugün Şükran Günü ile başlayan, yarın indirimli alışverişlerin tüm ülkeye yayıldığı "Kara Cuma (Black Friday)" ile devam edecek, cumartesi günkü "Küçük İşletmeler Günü (Small Business Saturday)" ve pazar gününden oluşan "Şükran Günü Hafta Sonu"na yönelik tüketimin artmasının öngörüldüğü bildirildi.

ABD Ulusal Perakendeciler Birliği (NRF), Şükran Günü kapsamında hafta sonu ülke genelinde 137,4 milyon kişinin alışveriş yapmasının öngörüldüğünü belirtti. Geçen yıl söz konusu dönemde 135,8 milyon Amerikalı alışveriş yapmıştı.

NRF'ye göre, Şükran Günü'nde ABD'li tüketicilerin yüzde 21'i, "Kara Cuma"da da tüketicilerin yüzde 74'ünün alışveriş yapması bekleniyor.

ABD'li tüketicilerin yüzde 47'sinin cumartesi günü alışveriş yapmayı planladığı belirtilirken, bunların yüzde 24'ünün alışverişlerinde küçük işletmeleri tercih edeceği ifade ediliyor.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)