Ana SayfaAraştırmaSanata yatırım ne kazandırır? İşte yanıtı---

Sanata yatırım ne kazandırır? İşte yanıtı

7 / 9
Sanata yatırım ne kazandırır? İşte yanıtı
25 Mart 2013 - 15:11 www.finansgundem.com

BİZİM MÜZE GEZME KÜLTÜRÜMÜZ YOK Kİ!
-Son yıllarda iş adamları müze açmak için faaliyetler sürdürüyor. Bu şekilde kaç tane müze açıldı, bildiğiniz kimler? Ve müze açabilmek için ne gibi kriterler gerekiyor?

Uğur Yegin - Müze açan var, açmak isteyende çok var. Profesyonel müzecilik çok ayrı bir konu. Mesela Koç, Sabancı, Eczacıbaşı grupları gibi müzecilik konusunda önemli yol kat etmiş holdingler var. Özelikle Koç Grubu farklı alanlarda açtıkları birçok müze ile dikkat çekmektedir. Gerçi sonra iptal ettiler ama geçtiğimiz günlerde sanat ve hayır işleri için kaynak sağlamak amacıyla Koç Ailesi şahsi hisselerinden 1 milyar liralık hisse satışı kararı aldı. Prosedürler biraz ağır da olsa herkes müze açabilir. Ama özellikle belli bir konuya spesifik olarak eğilmek gerek; spesifik olarak müzeyi ziyarete gelen ziyaretçilerin bir mesaj alabileceği doygunlukta olması daha doğru olur diye düşünüyorum.
-Türkiye’de yeterli müze var mı?
Uğur Yeğin - Yeterli müze var mı onu çok bilemem ama müzeleri gezen yeteri kadar insan yok bence. Müze gezme kültürümüz pek yok ve bunun gelişmesi lazım. Çok güzel müzelerimiz var ama dediğim gibi gezen çok insan yok.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri
BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster